Reprodukcia článku z morava24.cz: Exponovaný slovenský kytarista Juraj Jaroščiak spolupracoval s Davidem Kollerem na jeho posledním sólovém albu, v Ostravě pak coby hostující člen kapely Buty uhranul Radka Pastrňáka. Oba mu nabídli místo ve svých formacích, Trúba se ale otočil na patě a odjel se svou kapelou The Dead Horses do Ameriky.
A nejspíš udělal dobře. Slovenská kapela, která deset let předtím tvrdě dřela v žilinské zkušebně, se líbí i tam. Muzikanti se hrdě hlásí k "poslednímu poctivému" kytarovému rocku z druhé poloviny 80. let a především kvůli expresivnímu způsobu, jakým zpěvák Tucho používá svou bránici a hlasivky, jsou často přirovnáváni ke Guns N' Roses.
Ve státech se "mrtvých koní" prakticky okamžitě ujala firma West Star Music, která se pro ně v těchto dnech snaží vyjednat smlouvu u některého z major labelů – v jednání jsou Sony & BMG a Universal. Současně kapela vyráží na turné po klubech a festivalech v celých státech. Mezi koncerty se aktuálně objevil i československý Rockfest festival v Chicagu, pořádaný pro krajany každoročně Jerrym V. Beranem.
Už to tak vypadá, Česko bude postrádat dalšího výborného kytaristu, zatímco Slováci přišli hned o celou kapelu. The Dead Horses se však nikdy netajili tím, že vždy směřovali do země zaslíbené a nikterak se proto nesnažili zviditelnit na rodné hroudě.
Po deseti letech se jim tedy sen plní se vší parádou a Buty, David Koller, ale třeba i ostravská Banana se chtě nechtě musí obejít bez Trúby.
Originál článku:
http://www.morava24.cz/kultura/vypis.aspx?id_clanku=11823