Kam se poděl Trúba?

Reprodukcia clanku z morava24.cz: Exponovaný slovenský kytarista Juraj Jaroščiak spolupracoval s Davidem Kollerem na jeho posledním sólovém albu, v Ostravě pak coby hostující člen kapely Buty uhranul Radka Pastrňáka. Oba mu nabídli místo ve svých formacích, Trúba se ale otočil na patě a odjel se svou kapelou The Dead Horses do Ameriky.

A nejspíš udÄ›lal dobÅ™e. Slovenská kapela, která deset let pÅ™edtím tvrdÄ› dÅ™ela v žilinské zkuÅ¡ebnÄ›, se líbí i tam. Muzikanti se hrdÄ› hlásí k “poslednímu poctivému” kytarovému rocku z druhé poloviny 80. let a pÅ™edevším kvůli expresivnímu způsobu, jakým zpÄ›vák Tucho používá svou bránici a hlasivky, jsou často pÅ™irovnáváni ke Guns N’ Roses.

truba.jpg

Ve státech se “mrtvých koní” prakticky okamžitÄ› ujala firma West Star Music, která se pro nÄ› v tÄ›chto dnech snaží vyjednat smlouvu u nÄ›kterého s major labelů – v jednání jsou Sony & BMG a Universal. SoučasnÄ› kapela vyráží na turné, po klubech a festivalech v celých státech. Mezi koncerty se aktuálnÄ› objevil i československý Rockfest festival v Chicagu, pořádaný pro krajany každoročnÄ› Jerrym V. Beranem.

truba2.jpg

Už to tak vypadá, Česko bude postrádat dalšího výborného kytaristu, zatímco Slováci přišli hned o celou kapelu. The Dead Horses se však nikdy netajili tím, že vždy směřovali do země zaslíbené a nikterak se proto nesnažili zviditelnit na rodné hroudě.

truba3.jpg

Po deseti letech se jim tedy sen plní se vší parádou a Buty, David Koller, ale třeba i ostravská Banana se chtě nechtě musí obejít bez Trúby.

Original Clanku:
http://www.morava24.cz/kultura/vypis.aspx?id_clanku=11823Facebook Comments